FAQ: Alçı Tavana Avize Nasıl Takılır?

Alçıpan tavana nasıl Avize takılır?

Alçıpan tavanda bir kelebek kancasına bir avize takılması

 1. Alçıpan çerçevesini işaretleyin ve kilitleyin.
 2. Kabloları oluklu boruya yönlendirin.
 3. Avizenin bağlandığı yerde taç veya matkapla bir delik açın.
 4. Kabloları çekin, avize bağlayın.
 5. Tüm sistemin sağlığını kontrol edin.

Alçıpan dübeli ne kadar yük taşır?

Birden çok kat Alçıpan ® üzerine klima, dolap, radyatör, ankastre elemanları vb.malzemeleri asmak için kullanılan çelik dübeldir. Özellikler: Tavanda 12 kg taşır.

Turbolet nedir?

Alçıpan yapı malzemelerinin montajında kullanılır. Her çeşit alçıpan yapı malzemeleri montajına uygunluk sağlar. Kafa kısmındaki vida girişleri sayesinde montajı son derece pratiktir.

Avize takarken hangi kablo?

Avize bağlantısı için tavanda genellikle 2 ya da 3 kablo bırakılmıştır. 2 kablo tekli anahtar için faz ve nötr anlamına gelir. 3 kablo ise ikili anahtar üzerinde 2 faz 1 nötr içerir. Bu sayede aydınlatmalar ayrı ayrı kontrol edilebilir. İkili kabloda kabloların yönü önemli değildir.

Alçıpan delinir mi?

Alçıpan üzerinde yapılacak iş ve işlemlerin özel bir dikkatle ve yapısına uygun malzemelerle gerçekleştirilmesi gerekir. Bunun ardından matkaba dübelin boğaz kısmının çapına uygun olan kalınlıkta bir uç takılır ve alçıpan üzerinde işaretlenen nokta delinir.

Avize fiyatları ne kadar?

Avizeler

 • Gz Home Ufo Tekli Siyah Avize. 14,90 TL.
 • Gz Home Şirin Tekli Beyaz Taşlı Güllü Avize. 75,00 TL.
 • Modelight Kova Küçük Sarkıt. 54,99 TL.
 • Nisa Aydınlatma Bianca Cam Sarkıt. 39,99 TL.
 • Gz Home Marinda 3’lü Siyah Avize. 187,50 TL.
 • Asz Badem Sarkıt – ASZ.0771.
 • Modelsa Sare 3’lü Krom Avize.
 • Gz Home Etnica Tekli Krem Altın Avize.
You might be interested:  Alçıpana Alçı Nasıl Çekilir?

Alçıpan vidası kaç kg taşır?

İTHAL ALÇIPAN DÜBELİ Tavanda 6,5 kg, duvarda 18 kg yük taşıma kapasitesi vardır. Tek kat Alçıpan ® üzerine klima, dolap, radyatör, ankastre vb. ağırlıkları asmak için kullanılır.

Alçıpan duvar ne kadar ağırlık taşır?

Özellikle alçı panel bölme duvarlarda radyatör, TV askısı, havluluk gibi aksesuarların montajında dübel başına 20 kg ağırlığa kadar yük taşır.

Hangi dübel nerede kullanılır?

Dübeller, betonda, tuğlada, çatlaklı veya çatlaksız zeminde, ahşapta, levha yapı malzemelerinde, duvarda, alçıpanda vs… kullanılabilmektedir.

Sismik dübel nedir?

Sismik dübel adından da anlaşılacağı gibi deprem anında oluşacak yüklere dayanıklı hatta bu şok yüklerini taşımak için dizayn edilmiş özel deprem dübelidir. Sismik C1 onaylı dübeller sadece yapısal olmayan yüklerde kullanılabilir.

Kimyasal dübel ne ise yarar?

Yeni yapılarda onarım işlerinde, filiz ekiminde, metrik radar, bulonlar ve özel sabitleme işlerinde, tesisat ve ekipmanların ankrajlanmasında, korkuluk, tırabzan parmaklıklarının ve destek elemanlarının sabitlenmesinde kullanılır.

Hangi renk kablolar birbirine bağlanır?

Faz kablosu elektrik olan kablodur. Nötr Kablo Rengi: Açık mavi renkli olur. Toprak Kablo Rengi: Sarı – yeşil çizgilidir. Günümüzde yürürlükte olan TS 6426 standartına göre çok fazlı kablolarda;

 • Faz; gri, siyah, kahverengidir.
 • Nötr; açık mavidir.
 • Toprak; sarı – yeşildir.

Kablo renkleri ne anlama gelir?

Topraklama kablosu, elektrik işleri ile uğraşan herkesin bildiği sarı yeşil çizgili renkli olan kablodur. Bu dünyanın her yerinde aynıdır ve tüm sistemlerde aynı renkler kullanılmaktadır. Üç kablodan siyah ya da kahverengi olanı faz, mavi olanı ise nötr temsil etmektedir.

Duy hangi kabloya bağlanır?

Duy bağlantıları Duyların kablo bağlantılarında faz yani kahverengi kablo duyun alt kontağına bağlanmalıdır. Mavi renkli kablo duyun yan kontağına bağlanmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *