Braas Çatı Sistemleri Nasıl?

Neden Braas kiremit?

Bünyesine çok düşük oranda nem alan yapısı ile zorlu hava koşullarına karşı sağlamlığı artar, maksimum su geçirimsizlik sunar. Sıkıştırılmış yapısı sayesinde dolu yağışı başta olmak üzere çatıya gelen yüklere karşı yüksek direnç gösterir.

Braas kiremit Nedir?

Braas Kiremit, kalıplı üretim teknolojisi sayesinde birbiriyle şekil ve ebat farklılığı göstermez. Yüksek yağmur geçirme direnci ve sıcaklık farklarında genleşme-büzülme davranışı göstermeyen Braas Kiremit, döşendiği çatıda yerleşim düzgünlüğünü uzun yıllar korur.

Braas kiremit hangi ülkenin?

Braas, Alman çatı kaplamaları üreticisi şirkettir. 1950 yılında Almanya’da kurulmuş olan şirketin, günümüzde 200’den fazla fabrikası vardır. Önemli kiremit üreticilerinden bir olan şirket, 1998 yılında Fransız Lafarge Grup bünyesine katılmıştır.

Çatıda kiremit mi?

Çatı kaplama için tercih edilen malzemeler ondülin, galvaniz, kiremit ve sac malzemelerdir.

Megaron kiremit nedir?

Renkli Kiremitler Megaron Ultra, özel dizaynı sayesinde geleneksel kil kiremidin üstün özelliklerini modern çatılara taşıyor. Megaron Ultra pürüzsüz yüzey ve kil kiremidin sağlamlığını birleştiren, hem estetik hem de uzun ömürlü bir çatı kaplama malzemesidir. Megaron Ultra şaşırtmalı veya düz olarak yerleştirilebilir.

Kiremit çeşitleri nelerdir?

Kiremit Çeşitleri

  • emeksiz.
  • akrillik.
  • granad.
  • kiremit çeşitleri.
  • mahya.
  • marsilya.

Beton kiremit iyi mi?

Beton çatı kiremitinde belli bir ömrü vardır. Fakat diğer çatı kaplama malzemelerinden farkı tamiratı kolay, aktarılabilir olması, sökülük başka projelere uygulanabilmesi gibi artıları vardır. Şiddetli dolu yağışlarına ve rüzgara karşı 1 adet kapatma alanı daha büyük olduğundan dolayı daha dayanıklıdır.

You might be interested:  Soru: Çatı Kemiği Nasıl Açılır?

1 m2 ye ne kadar kiremit gider?

Sorunun cevabı: 1 m2 çatıya 14 adet valensiya veya granada veya 16 adet marsilya kiremiti gider. Alaturka kiremitten ise m2 ye 30 adet kiremit gider.

Kiremit yerine ne kullanılır?

Kiremit altı levhalar ve ondülin levhalar olabilir. Kiremit altı örtüsü ve çatı muşambası malzemeleri de kullanılabilir. Çatı levhaları ısı yalıtımı ve yanmaya karşı dayanıklılığı sayesinde tercih edilen kaplama malzemelerindendir.

Çatılarda kiremit yerine ne kullanılır?

Shingle ​ çatı Esnekliği sayesinde tüm çatılarda uygulanabilen shingle’ın en hafif çatı kaplama malzemesi olması tercih nedeni olmasına yol açmıştır. Çatılarda tonlarca yük yerine, görüntüsü ve renkleri mükemmel, en önemlisi hafif, inşaatlar için vazgeçilmez ve ideal bir malzemedir.

Çatının ömrü ne kadardır?

Asit ve su buharlarının oluştuğu yapılarda gerekli yalıtım yapılmaz ise yüzeylerinde yoğuşma meydana gelir. Ekonomik ömrü 10-12 yıldır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *