Okuyucular soruyor: Çatı Arası Izocam Nasıl Döşenir?

Alüminyum folyolu şilte nasıl serilir?

Şiltelerin üzeri naylon veya benzeri örtülerle kaplanmamalıdır. Alüminyum folyo kaplı şilteler, folyolu yüz daima sıcak tarafta kalacak şekilde serilmelidir. Uygulama sonrası malzeme üzerine yük konulmamalı, üzerinde yürünmemelidir.

Folyolu izocam ne işe yarar?

Havalandırma ve klima kanallarının dıştan yalıtımında kullanılır. Prefabrik boru, ısıtma soğutma ve soğuk su borularının yalıtımı amacıyla yüksek birim ağırlığında imal edilmiştir. Yaklaşık 1,20 m boyunda borulardır. Sanayi borularında, kalorifer tesisatlarında, soğuk su borularında ısınmaya karşı kullanılır.

Çatı yalıtımında en iyi malzeme nedir?

Poliüretan köpük malzemesi ısı iletim değeri en düşük malzemedir. Bu yüzden ısı yalıtımında kullanılan en etkili çözüm olduğu aşikardır. Sprey püskürtme yöntemi ile çatı izolasyonunda kullanılan poliüretan köpük sayesinde yapıların çatı üzerinden ısı kaybı en aza indirilmektedir.

Izocam çatı şiltesi ne işe yarar?

İzocam / Camyünü Teknik Özellikleri: -Hızlı bir şekilde uygulanan Çatı Şiltesi ile yüksek ısı ve ses yalılımı, yangın güvenliği sağlanır. – Çatı Şiltesi kolay kesilir, uygulamada zayiat vermez, her parça değerlendirilir. – Çatı Şiltesi elastik oluşu nedeni ile boşluklara İyi yerleşir, kolay uygulanır.

Cam yünü yerine ne kullanılır?

Taşyünü levha ortalama 600 dereceye kadar ısı direncine sahip olduğundan dolayı ısı yalıtımı ve yangına dayanıklı binalar, yüksek sıcaklığa sahip termal borular ve elektrikli ekipmanlarda kullanılabilir.

You might be interested:  Soru: Fiilde Çatı Nasıl Anlatılır?

Folyolu çatı şiltesi nasıl uygulanır?

Kullanılmayan çatı arası ısı yalıtımında,döşemeye serilmek suretiyle uygulanır. Şilteleri üzeri her hangi bir malzeme ile örtülmemeli, alüminyum folyo kaplı şilteler, folyolu yüzleri daima sıcak tarafta kalacak şekilde serilmelidir. Çatı şilteleri yük taşımayan düşük yoğunlukta bir malzemedir.

Folyolu izocam nedir?

İzocam Camyünü Alüminyum Folyolu 10 cm: 1 Top: 9,60 m² alan kaplar. Camyünü İzocamlar yerli olarak temin edilen inorganik hammaddelerin 1200°C ile 1250°C’de eritilerek elyaf haline getirilmesi sonucu oluşmaktadır. Camyünü; Çatı şiltesi olarak da isimlendirilen, tavan aralarına ısı yalıtımı için serilen bir üründür.

Folyolu taşyünü nedir?

Bir yüzeyi alüminyum folyo veya siyah cam tülü kaplı taşyünü levhadır. Shrink ambalajlarda piyasaya sunulur. – Granit, alüminyum, mermer veya cam cephe kaplamalarının ara bölmesinde ısı, ses ve yangın yalıtımı sağlar. – Havalandırma yüzeylerinde yangın yalıtımı sağlar.

Izocam fiyatları ne kadar?

İzocam Camyünü Fiyatları

 • Camyünü Ara Bölme Levhası 105.00 ₺ /paket.
 • Camyünü İzocam. 90.00 ₺ / paket.
 • Camyünü İzocam Folyolu. 150.00 ₺ / paket.
 • Kırmızı-Beyaz Boyalı Trapez 2.00 mt 0.50. 140.00 ₺ / (plaka fiyatı )
 • Polikarbon Levha 6 MM. 500.00 ₺
 • XPS Sert Strafor ( İzocam -Foamboard) – 4 CM. 290.00 ₺
 • 6.3 x 60 Ağaç Betofas Vida.

Çatı için hangi yalıtım malzemesi kullanılır?

Çatı ısı yalıtımı yine sıklıkla kullanılan diğer malzeme taş yünü adı verilen, 0,035 – 0,050 aralığındaki ısı iletkenlik grubunda olup, 750 derece en yüksek kullanım sıcaklığı ölçülmüştür. Camyünü ile beraber A sınıfı yanmaz yalıtım malzeme sınıfında yer alır. Çatı yalıtımında da sıklıkla kullanılır.

Çatı izolasyonunda hangi malzemeler kullanılır?

Çatı yalıtım malzemeleri camyünü, taşyünü, strafor veya poliüretan içerikli üretilmektedir. Hangi malzeme kullanılırsa kullanılsın, önemli olan doğru şekilde uygulanmasıdır. Bir diğer önemli konu ise ısı yalıtım tabakasının su yalıtım tabakasının altına serilmesidir.

You might be interested:  FAQ: Hangi Cümlelerde Çatı Aranmaz?

En iyi çatı malzemesi hangisi?

Kiremit, ısıya ve sıcağa karşı son derece dayanıklı bir malzemedir ve uzun süre boyunca dayanıklılık gösterir. Kış mevsimini oldukça soğuk geçiren bölgelerde ise çatı kaplamak için tercih edilen malzeme sac kaplama malzemeleridir.

Izocam ne kadar tasarruf sağlar?

Yalıtım yaparak hem ısıtma hem soğutma için yaptığınız harcamalarda en az %60’a varan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Çatı katı çok sıcak ne yapmalıyım?

Eminim çoğunuzun zaten bildiği bu yöntemlerin üzerinden bir kez daha geçelim.

 1. 1) En sıcak saatlerde pencereleri kapatın.
 2. 2) Gereksiz ışıkları söndürün.
 3. 3) Kullanmadığınız elektronik aletleri kapatın.
 4. 4) Serin saatlerde yemek pişirin.
 5. 5) Tavan tipi vantilatör kullanın.
 6. 6) İçeri güneş girmesini engelleyin.
 7. 7) Yatılım yaptırın.

Çatı izolasyonu ne kadar tutar?

Çatı İzolasyonu: Çatı izolasyonu yöntemi yakıt masrafından önemli ölçüde tasarruf sağladığı gibi evinizin yaşam konforunu da yükseltir. Bu sistemin maliyeti Ortalama (60 m² için) 2.250 – 3.150 tl ‘dir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *