Soru: Çatı Izocam Nasıl Döşenir?

Alüminyum folyolu şilte nasıl serilir?

Şiltelerin üzeri naylon veya benzeri örtülerle kaplanmamalıdır. Alüminyum folyo kaplı şilteler, folyolu yüz daima sıcak tarafta kalacak şekilde serilmelidir. Uygulama sonrası malzeme üzerine yük konulmamalı, üzerinde yürünmemelidir.

Izocam çatı şiltesi ne ise yarar?

Çatı Şiltesi, çıplak olarak imal edilir. Çatı Şiltesi ile kaplanan çatılar, ısı yalıtımıyla yakıt sarfiyatını önemli ölçüde azaltır. Açık gözenekli elyaf yapısı ile ses yalıtımı, yanmaz özellikteki camyünü sayesinde ise yangın güvenliği sağlar.

Çatı izolasyonu nasıl yapılır?

Çatı izolasyonu nasıl yapılır sorusunun bir diğer cevabı da çatı için doğru malzemesinin seçilmesidir. Çatı yalıtım malzemeleri içerisinde yaygın olarak kullanılan camyünü inorganik maddelerin elyaf haline getirilmesiyle oluşturulur. Gözenekli yapısı havayı hapsetmesini sağlar ve ısı iletimini içerde tutar.

Folyolu izocam nedir?

İzocam Camyünü Alüminyum Folyolu 10 cm: 1 Top: 9,60 m² alan kaplar. Camyünü İzocamlar yerli olarak temin edilen inorganik hammaddelerin 1200°C ile 1250°C’de eritilerek elyaf haline getirilmesi sonucu oluşmaktadır. Camyünü; Çatı şiltesi olarak da isimlendirilen, tavan aralarına ısı yalıtımı için serilen bir üründür.

Folyolu cam yünü ne işe yarar?

Havalandırma ve klimaların dıştan ısı yalıtımları sağlanır. Çatı şiltesi, yanmaz kaplamasız ve hafif şiltedir. Bir tarafı folyo ile kaplı olarak sunulur. Metal ve ahşap çatılarda, kullanılan ve kullanılmayan çatı aralarında, çelik endüstriyel yapılarda, sandviç yapılarda ve hayvan barınakları gibi yapılarda uygulanır.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Çatı Şıngıl Nasıl Yapılır?

Cam yünü yerine ne kullanılır?

Taşyünü levha ortalama 600 dereceye kadar ısı direncine sahip olduğundan dolayı ısı yalıtımı ve yangına dayanıklı binalar, yüksek sıcaklığa sahip termal borular ve elektrikli ekipmanlarda kullanılabilir.

Izocam ne kadar tasarruf sağlar?

Yalıtım yaparak hem ısıtma hem soğutma için yaptığınız harcamalarda en az %60’a varan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Izocam fiyatları ne kadar?

İzocam Camyünü Fiyatları

  • Camyünü Ara Bölme Levhası 105.00 ₺ /paket.
  • Camyünü İzocam. 90.00 ₺ / paket.
  • Camyünü İzocam Folyolu. 150.00 ₺ / paket.
  • Kırmızı-Beyaz Boyalı Trapez 2.00 mt 0.50. 140.00 ₺ / (plaka fiyatı )
  • Polikarbon Levha 6 MM. 500.00 ₺
  • XPS Sert Strafor ( İzocam -Foamboard) – 4 CM. 290.00 ₺
  • 6.3 x 60 Ağaç Betofas Vida.

Izocam çatı şiltesi nedir?

300, 350 ve 400 olmak üzere üç ayrı özellikte üretilen camyünü çatı şiltesi, kullanılmayan çatı aralarında döşeme üzerinde, kullanılan çatı aralarında mertek aralarında, üzerine yük gelmeyen yatay uygulamalarda, metal ve sandviç çatılarda kullanılır.

En iyi çatı yalıtım sistemi hangisi?

Çünkü, İzobir Sprey Poliüretan diğer ısı yalıtım malzemeleri olan strafor, cam yünü, taş yünü ve izocam ile kıyaslandığında son teknoloji olan sprey poliüretan köpüğün ısı iletkenlik kat sayısı 0.020 ile en iyi yalıtım malzemesidir.

En iyi su yalıtım malzemesi nedir?

En iyi su yalıtım malzemesi hangisidir denildiğinde ilk akla gelen geleneksel yalıtım malzemelerine alternatif olması ve uygulamasının kolay olması ile tercih sebebi olan PERMODUR olacaktır.

Izolasyon fiyatları ne kadar?

2021 Hazır izolasyon Malzeme m2 Birim fiyatları ise şu şekildedir. 3 cm fugalı izolasyon levhası m2 birim fiyatı 45.00TL + KDV, 4 cm hazır izolasyon levha fiyatı 51.00TL + KDV’dir. 5 cm izolasyon levhası 57.00TL +KDV’dir. Mantolama malzemeleri fiyatları 6 cm için 63.00TL + KDV’dir.

You might be interested:  Izocam Folyolu Çatı Şiltesi Nasıl Döşenir?

Folyolu taşyünü nedir?

Bir yüzeyi alüminyum folyo veya siyah cam tülü kaplı taşyünü levhadır. Shrink ambalajlarda piyasaya sunulur. – Granit, alüminyum, mermer veya cam cephe kaplamalarının ara bölmesinde ısı, ses ve yangın yalıtımı sağlar. – Havalandırma yüzeylerinde yangın yalıtımı sağlar.

1 paket taşyünü kaç m2 yer yapar?

– Bir paket: 5.76 m2 ‘ dir. – Kaplamasız taşyünü plakadır. Shrink ambalajlar halinde piyasaya sürülür. – Asansör ve merdiven aralıklarında – Bölme duvarlarda – Komşu duvarlarda kullanılır. – Taşıyıcı konstrüksiyonlar ve bölme duvarlar arasına yerleştirilerek ısı, ses ve yangın yalıtımı sağlanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *