Asmolen Döşeme Nasıl Yapılır?

Asmolen döşeme nedir nasıl yapılır?

Asmolen döşeme; döşemelerin, en fazla 70 cm aralıklarla olmak üzere ana çerçeve kirişlerinden daha dar kirişlerle, tek yönlü ya da çift yönlü şekilde bölünmesi ve bu kirişler arasındaki boşlukların çeşitli hafif dolgu malzemeleriyle doldurulmasıyla oluşturulan döşeme sistemi asmolen döşeme olarak adlandırılır.

Asmolen döşeme hangi durumlarda kullanılır?

Asmolen Döşeme, herhangi bir taşıma özelliği bulunmayan, dişli döşemelerde dişlerin arasını doldurmak için kullanılan hafif dolgu malzemesi ile yapılan döşeme işlemine verilen isimdir. Bu sayede düz bir tavan elde edilir. Dişli döşemeler dolgu malzemesiz yani boş da bırakılabilir.

Asmolen köpük ne ise yarar?

Asmolen Strafor Nedir, Asmolen bir çeşit dişli döşeme türü olarak da bilinmektedir. Büyük açıklıkları ince plakalarla doldurmak amacıyla kullanılan bir döşeme çeşididir. Asmolen strafor ise yine bu boşlukları strafor ile doldurma işine denmektedir.

Asmolen tuğla m2 kaç adet gider?

Asmolen köpük m2 kaç adet gider? Kiriş ölçülerini hesaba katmadan sadece boşlukları hesaplayıp köpük metrajı yaptıysanız bir metrekareye 2,5 adet köpük gider.

Kaset döşeme mi asmolen mi?

Bir doğrultuda çalışan dişli döşemeler, uygulamada dişli/ asmolen döşeme olarak adlandırılmaktadır. İki doğrultuda çalışan dişli döşemeler de uygulamada kaset /ızgara döşeme olarak adlandırılmaktadır.

You might be interested:  Soru: Laminant Parke Döşeme Nasıl Yapılır?

Asmolen döşeme ile ne kadar açıklık geçilir?

Açıklık 9-10 m olabilir. Kalıp işçiliği ve maliyeti azdır. Sarkan kiriş olmadığından alttan bakıldığında düz bir tavan görünür.

Asmolen tavan yasak mı?

Öncelikle belirteyim, tek doğrultulu asmolen döşemeli bir sistemi kesinlikle yüksek sünek tasarlıyamıyorsunuz. TBDY2018 bu sistemlerin yüksek sünek davranış göstermeyeceğini baştan kabul etmiş. Bina önem katsayısı 1.5 olan yapılarda PERDESİZ tek doğrultulu asmolen döşemeli sistem kullanılması yasak.

Asmolen döşeme kaç kata kadar yapılır?

Deprem bölgelerinde maksimum 5 kat (5kat+2m), 3. ve 4. Deprem bölgeleri için ise maksimum 9 kat (9kat+1m) olarak kullanılabilmektedir.

Asmolen döşeme depreme dayanıklı mi?

Depremin üzerinden 18 yıl geçmesine rağmen hasarlı bina sorununun çözülmediğine dikkat çeken İMO Başkanı Hüsnü Gürpınar, “Yeni yapılan binalarda da asmolen döşeme tehlikesi ile karşı karşıyayız. Depreme dayanıklı bir sistem değil ve özellikle Serdivan böl.

Asmolen tuğla mı köpük mu?

Briket tuğla yerine köpük kullanmak köpüğün yanma riski dışında gayet uygundur. Hem daha ucuz, hem daha hafif hem uygulanması daha kolaydır. Ama yoğunluğu düşük köpükler kolay deforme olur, ayrıca köpükler de kaplama konusu daha sıkıntılıdır, maliyetli olabilir bu konular da dikkate alınmalıdır.

Asmolen döşeme nerelerde kullanılır?

strafor köpük kullanıldığı yerler

  • Duvarların ısı yalıtımında.
  • Eğimli ve teras çatıların ısı yalıtımında.
  • Geleneksel asmolen malzemelerin yerine dolgu malzemesi olarak.
  • Yerden ısıtma döşemelerde.
  • Tavanların ısı yalıtımında.
  • Çıkmaların (Konsol) ısı yalıtımında.
  • Boruların yalıtımında.

Strafor köpük ısıya dayanıklı mıdır?

Strafor ortam sıcaklığının 490°C ulaşması halinde kendiliğinden yanabilir. Kısa sürede 100 °C ye kadar, uzun sürede 75-85°C ye kadar dayanıklı olup, minimumda ise -180°C ye kadar kullanılabilir. Bu nedenle soğuk ortamlar için de ideal bir malzemedir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Yükseltilmiş Döşeme Nasıl Yapılır?

1 m3 asmolen tuğla kaç adettir?

1 M3 Adeti 205 adetir. 1 palette 336 adet sevk edilir. Ortalama ağırlığı 3000-3300 gr/ adettir.

Asmolen kaç cm?

Asmolen Tuğlalar Statik Yük Taşımayan dolgu malzemeleridir. Döşeme betonu için kalıp gereklidir. Asmolen kalınlıkları 20 cm ile 32,5 cm arasında değişmekte olup her tipte 2,5 cm. yükselir. Tavanın düz olmasını sağlar ve işlenme kolaylığı sunar, bunun yanıda ses ve ısı yalıtımı yapar.

1 metreküp asmolen kaç adet?

Asmolen Strafor (25cm) (10 kg/m3) – 10 Adet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *