Hızlı Cevap: Yükseltilmiş Döşeme Nasıl Yapılır?

Yükseltilmiş Döşeme nedir nasıl yapılır?

Yükseltilmiş döşeme, var olan döşemenin üzerine yerleştirilen ikinci bir döşeme katmanına verilen isimdir. Bunun için genellikle ayaklı ya da sabitlenebilen paneller tercih edilmektedir. Yükseltilmiş döşeme panelleri genellikle 60 cm en ve 60 cm boy ölçülerinde üretilmektedir.

Yükseltilmiş Döşeme avantajları nedir?

YÜKSELTİLMİŞ DÖŞEME SİSTEMLERİNİN AVANTAJLARI Sonradan gerekebilecek tesisat değişikliklerinin kolayca yapılabilmesini sağlar. Anti-statik özelliği sayesinde statik elektriği deşarj eder. Modüler bir sistem olması nedeniyle uygulaması kolaydır, hızlı bir uygulama yapılabilir.

Yükseltilmiş Döşeme kaç cm olmalı?

Yükseltilmiş Döşeme Sistemi:60 cm x 60 cm veya 50 cm x 50 cm ölçülerinde özel mdf plakaların,yerden yüksekliği ayarlı aluminyum ayaklar marifeti ile 14 ila 20 cm yukarıda oluşturduğu platformlardır.

Yükseltilmiş Döşeme nerelerde kullanılır?

Yükseltilmiş Döşeme Kullanım Alanları

  • Ofisler.
  • IT ve Elektronik Merkezleri.
  • Okullar ve Eğitim Kurumları
  • Hastane ve Sağlık Merkezleri.
  • Alışveriş Merkezleri ve Dükkanlar.
  • Fabrika ve Proses Alanları
  • Ticari Binalar.

Antistatik yükseltilmiş döşeme nedir?

Dekare, antistatik pvc kaplı yükseltilmiş döşeme yaparken mevcut zeminin üstüne ikinci bir zemin oluşturur. Daha sonra elektrik, data ve altyapı ile ilgili tüm teçhizatlar oluşturulan ikinci zeminin altına yerleştirir. İşte bu sisteme antistatik pvc kaplı yükseltilmiş döşeme denir.

Döşeme Sistemleri Nedir?

Döşemeler iki boyutlu düzlemsel eleman olarak kabul edilen, kalınlığı diğer iki boyutuna göre oldukça düşük olan taşıyıcı yapı elemanlarıdır. Döşemelerin esas görevi düşey yükleri karşılamaktır ve bu düşey yükleri mesnetlendiği kirişlere, kolonlara ve perde duvarlara aktarmaktır.

Enkapsüle yükseltilmiş döşeme nedir?

Enkapsüle (Galvanize Saç) kaplı yükseltilmiş döşeme panelleri; yoğun insan trafiğin olduğu alanlarda Enkapsüle panel olarakta bilinen yükseltilmiş döşeme panelleri arasında yük dayanımı ve uzun ömürlüsü olarak başlıca ofislerde üzerine karo halı veya karo pvc ile kullanılan panel modelidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *