FAQ: Epoksi Duvar Kaplama Nasıl Yapılır?

Epoksi sıva nasıl yapılır?

Nasıl yapılır?

 1. Yüzey hazırlığı Standart alçı ve kara sıva üzerine, özel astarı ile uygulanır. Çatlak ve derzler epoksi macun ile doldurulur.
 2. Uygulama şekli. Rulo, fırça veya havasız pompa ile rahatlıkla uygulanır. Katlar arası mutlaka 12 saat beklenmelidir.
 3. Kullanıma açma. Kürlenme süreci oda sıcaklığında 48 saattir.

Epoksi vernik nasıl uygulanır?

YÜZEY HAZIRLIĞI VE UYGULAMA ŞEKLİ: Uygulama yapılacak yüzeyler aderansı azaltacak her türlü maddeden temizlenmelidir. Metal yüzeyler en az Sa2 ½ derecesinde kumlanmalı 6 saat içerisinde Epoksi Antikorozif Astar ile astarlanmalıdır. Astar kurumasını tamamladıktan sonra (4-6 saat sonra) son kat uygulamasına geçilir.

Epoksi hangi zemine uygulanır?

Epoksi boya kullanım alanları; Endüstriyel Zemin Kaplamaları Otopark Zemin Kaplamaları Ev ve Ofis Zemin Kaplamaları

Epoksi boya nerelerde kullanılır?

Epoksi Zemin Kaplama Nerelerde Kullanılır?

 • Kimya ve ilaç sanayi.
 • Gıda ve meşrubat sanayi.
 • Uçak ve motor bakım atölyeleri.
 • Steril odalar, laboratuar ve hastaneler.
 • Nükleer enerji tesisleri.
 • Araç bakım tesisleri.
 • Otoparklar.
 • Depolar.

Epoksi pahalı mı?

Epoksi fiyatları, kalitesine ve kullanım amacına göre farklılıklar göstermektedir. İşçilik dahil ortalama epoksi zemin kaplama fiyatı, metrekare başına 10-14 $ civarındadır. Malzemeyi kendi alanlar için, işçilik fiyatı metrekare başına 6 – 9 $ arasında değişmektedir.

1 kg epoksi kaç m2 yer yapar?

Özetlemek Gerekirse 1 kg epoksi boya ile sürme 3 m2 – portakal desen 2 m2 – multilayer düz sistem 2 m2 yer yapar.

You might be interested:  Duvar Kağıdı Yapıştırıcısı Nasıl Temizlenir?

Epoksiye vernik sürülür mü?

Daha da bir parlak görünüme kavuşsun istiyorsanız üzerine yine aynı epoksi içerikli kimyasal olarak epoksi Vernik uygulaması yapabilirsiniz. Bu vernik seçeneği de epoksi olarak üretilmektedir.

Kompenantlı vernik nedir?

ÜRÜN TANIMI: Poliüretan esaslı, çift kompenentli, sararmayan, alifatik isosiyanat kürlenmeli fiziksel ve kimyasal direnci yüksek, uv dayanımı iyi, parlak ve şeffaf verniktir. Çok yüksek parlaklık istenilen durumlarda direkt metal yüzeylere veya son kat boyanın üzerine uygulanır.

Epoksi ne ile parlatılır?

Birinci yol zımpara ile parlatma ikinci yol ise epoksi reçine ile yapılan teknik. Zımpara ile parlatma işlemi yapılırken 320 numara zımparadan başlayıp 5000 numaraya kadar zımpara ile parlattım. Epoksi ile parlatma da ise cıvıklaştırılmış epoksiyi guaj boya fırçası ile uygulayarak parlatma işlemini yaptım.

Epoksi zemin nasıl uygulanır?

UYGULAMA ŞEKLİ: Uygulama yapılacak yüzeyler aderansı azaltacak her türlü maddeden temizlenmelidir. Metal yüzeyler en az ST2 veya ideal olan Sa2 ½ derecesinde kumlanmalı 6 saat içerisinde epoksi üniversal astar ile astarlanmalıdır. Astar kurumasını tamamladıktan sonra (4-6 saat sonra) sonkat uygulamasına geçilir.

Epoksi zemin boyası nedir?

Epoksi boya, içeriği itibari ile kimyasal bir reçinedir. Kuruması gerçekleştikten sonra gerek fiziksel gerek kimyasal tüm etkilere karşı dayanıklı bir hale dönüşür. Çoğunlukla kullanım yeri zemin kaplama işlemlerindedir. Masa, zemin ve dekorasyon araçlarında sık sık kullanılır.

Pvc zemin kaplama nerelerde kullanılır?

PVC Zemin Kaplama Kullanım Alanları

 • Eczaneler.
 • Okullar (Kreşler ve Ana okulları dahil)
 • Fitness Salonları, Spa ve Masaj Merkezleri.
 • Oteller.
 • Ticaret merkezleri.
 • Fuar alanları
 • Ofisler.
 • Kamu binaları

Epoksi boyanır mı?

bu işlem için mevcut zemindeki epoksi zımparalanır ve zemindeki bozukluklar epoksi macun yada epoksi gaut ile tamir yapılır daha sonra ise rulo ile dönüşüm astarı uygulanır ve kurumaya burakılır kuruma tamamlandıktan sonra yeni seçilen renk zemine çelik mala yardımı ile yada rulo ile uygulanır bu seçim tamamen

You might be interested:  Desenli Duvar Kağıdı Nasıl Temizlenir?

Epoksi hangi boya ile renklendirilir?

Epoksi sistemleri en doğru şekilde renklendirmek için mutlaka epoksi renk pigmentleri kullanılmalıdır. Epoksi pigmentler, epoksi sistemlere uyumu hususunda özel olarak üretilmektedir.

Solventli epoksi boya nedir?

TANIM: Epoksi reçine esaslı, poliamid sertleştiricili, solvent içeren parlak son kat bir boyadır. solventli epoksi boyaoluşturur.Film yüzeyi parlak ve kaygandır. Kolay temizlenir, bakteri barındırmaz, tozumaz, sağlığa zararı yoktur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *