FAQ: Oturma Odası Duvar Rengi Ne Olmalı?

Oturma odasının rengi nasıl olmalı?

Oturma odalarında kahverengi ve bej gibi toprak tonları kullanılabilir. Ayrıca sarı, kırmızı, turuncu gibi daha canlı renklerden seçeceğiniz mobilya ve aksesuarlar, odaya pozitif bir hava katacak ve daha önemlisi dostlarınızla ya da ailenizle burada vakit geçirdiğiniz zamanlarda bir sohbet havası yaratacaktır.

Salonda hangi renkler tercih edilmeli?

Salon içinde klasik bir salon dekorasyonu yapacaksanız klasik renkleri tercih etmelisiniz. Siyah, kahverengi, koyu kırmızı, mat gri gibi renkleri tercih ederek klasik bir salon dekorasyonu yapmış olursunuz. Bu renkler salon duvar renkleri olarak mobilyalarınızın renkleri ile de uyumlu olacaktır.

Oturma odası koltuk rengi ne olmalı?

Oturma odası koltukları ne renk olmalı? Oturma odası koltukları her gün kullanılıyorsa ve o evde çocuklar varsa, kir götüren dediğimiz beyaz gibi krem gibi kolay kirlenmeyen renkler olmalıdır. Kahverengi ve tonları, deve tüyü rengi gibi tonlar çocuklu büyük aile evleri için harika koltuk rengi fikirleridir.

Mavi mobilyaya hangi renk duvar boyası gider?

Aynı şekilde mavi koltuklara uyum sağlayan ve en risksiz duvar renkleri arasında bej, kırık beyaz, toprak ve kapuçino ve kahve tonları yer alıyor.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Duvar Kagıdı Nasıl Sokulur?

Kum beji ne renk oluyor?

Sade ve göze batmayan yorucu olmayan bir tondadır. En çok bilinen kumsal beji ve kum beji boya rengi ise; orta tonda bir bejdir. Her markada bejin tonu farklı olsa da; benzerlikler gösteriyor. Hatta, bazı markaların bejleri aynı denilebilecek kadar birbirine yakın olabiliyor.

Oturma odası yerleşimi nasıl olmalı?

Oturma Odası Yerleşimi Nasıl Olmalı?

 • 1) Köşe Takımı Kullanıp Kullanmayacağınıza Karar Verin.
 • 2) Minimal Bir Dekorasyon Benimseyin.
 • 3) Televizyonu Doğru Konumlandırın.
 • 4) Kitaplık veya Televizyon Ünitesi Kullanımı
 • 5) Odanız Küçükse Ayna Kullanın.
 • 6) Yeterli Aydınlatma Seçimi.

Odalarda hangi renkler tercih edilmeli?

Mavinin ve yeşilin açık tonları, beyaz, nötr ve doğal renkler size günün stresini unutturmakta yardımcı olur. Ayrıca bu renkleri tercih ettiğiniz taktirde oda daha geniş görünecektir. Eğer ortama biraz hareket katmak isterseniz koltuk veya minder seçimlerinizde kontrast yakalatacak canlı renkler tercih edebilirsiniz.

Salon koltuk takımı ne renk olmalı?

Oturma odası koltuk rengi olarak huzur ve sakinlik verirken samimi ve doğal ortamlar sunan renkler ise yeşil ve mavidir. Günün stresini ve yorgunluğunu anında üzerinizden atacağınız bir oturma odası dekore etmek istiyorsanız mavi veya yeşil tonlarını kullanmanızı öneriyoruz.

Feng Shui de salon ne renk olmalı?

Salon aktif bir yer ve salondaki renklerin insanın hayatına renk kattığı düşünülüyor. En azından 5 elementin renkleri olmalı (Ateş; kırmızı-turuncu, toprak; kahverengi tonları, tahta; yeşil tonları, su: mavi tonları, metal; gümüş-altın gibi metalik renkler veya direk metalin kendisi).

Oturma odası dekorasyonu nasıl olmalı?

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu için 10 İpucu

 1. 1) Açık renkleri tercih edin.
 2. 2) Geniş oturma gruplarından uzak durun.
 3. 3) Bir stil yaratın.
 4. 4) Işığı iyi kullanın.
 5. 5) Duvarda aynalara yer verin.
 6. 6) Televizyonu duvara monte edin.
 7. 7) Şık duvar oyukları açın.
 8. 8) Duvarları renklendirin.
You might be interested:  FAQ: Bebek Odası Duvar Kağıdı Nasıl Olmalı?

Nasıl bir koltuk takımı almalıyım?

Koltuk takımı seçerken dikkat edilmesi gerekenler

 1. Kumaşının kaliteli olduğuna dikkat edin.
 2. Odanızın büyüklüğü doğrultusunda seçim yapın.
 3. Bir şeyleri göstermez diye koru renkli mobilya tercih etmeyin.
 4. Garanti süresine dikkat edin.
 5. İhtiyaçlarınızı göz önünde bulundurun.
 6. Yastıklara dikkat edin.

Gri odaya hangi renk koltuk?

Gri duvar boyasına ne renk koltuk sorusunun bir cevabı ise bej ve kremdir. Özellikle koyu tonlardaki ve küçük mekanlardaki gri duvar boyası ile kullanılan krem ve beyaz koltuklar odanın karanlık görünmesini önlerken duvar renginin sıkıcılığını da kamufle eder.

Mavi koltukla hangi renk uyar?

Mavi koltuk yanında hangi renkleri kullanabiliriz? Maviye yakışan renklerin başında, bej, sarı, kahverengi, gri, krem rengi, vizon ve tabi ki beyaz tonları geliyor.

Beyaz mobilyaya ne renk duvar olur?

Beyaz mobilyalar Dingin bir ortam oluşturmak istiyorsanız beyaz mobilyalarınızı gri duvarlar, mavi duvarlar, eflatun rengi duvarlar ile kullanabilirsiniz. Daha sıcak ve sevimli bir atmosfer içinse beyaz duvarlarda sarı, kızıl, şarap rengi gibi tonlar kullanılabilir.

Maviye hangi renk boya gider?

Mavi Hangi Renklerle Kombinlenir? Son yılların en trend renklerinden birisi de mavidir. Ancak mavi kombinasyonu zor bir renk olduğu için genellikle insanlar bu rengin kombinasyonunda hata yaparlar. Mavi rengi kırmızı, sarı, beyaz, kahverengi, gri, turuncu ve pembe ile kombinlenebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *