Okuyucular soruyor: Yeşil Koltuk Takımına Ne Renk Duvar Boyası?

Yeşil mobilyaya hangi renk duvar boyası gider?

Büyük bir salona veya oturma odasına sahipseniz yeşil koltuklar ile mavi, hardal sarısı, kahverengi, kum beji, gri gibi koyu renk tonlarına sahip duvar boyalarını kullanabilirsiniz.

Zümrüt yeşili koltuk hangi renkle kombinlenir?

Daha koyu bir tonlamaya sahip olan zümrüt yeşilinin açık renkler ile bezenmesi gerektiği en başta belirtilmelidir. Bu noktada turkuaz, açık gri, açık kahverengi, füme ve kremin renginin tonları işlevsel olarak kullanıma uygundur.

Yeşil koltuğa hangi renk berjer?

Yaşam alanındaki diğer renklere de böylece denge gelmiş olur. Yeşil koltuk takımları ile birlikte kullanacağınız renkler arasında kiremit rengi, vizon rengi, turuncu, gri, bej rengi, kahverengi ve beyaz bulunmaktadır. Bu renkleri yeşil koltuk takımı berjerlerinde veya kırlentlerinde kullanabilirsiniz.

Yeşil duvar rengine hangi renkler uyar?

2017’de yeşilin pek çok tonunu dekorasyonun bir parçası olarak göreceğiz. Doğada bolca bulunan yeşil rengi yaşadığımız çağdaki karmaşaya inat bize sakinliğe kavuşturmayı öngörüyor. Enerji dolu ve canlı bir renk olan yeşil uyumlu olduğu diğer renkler ise sarı, mavi, kahve rengi, turkuvaz gibi bir çok renkle uyumludur..

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Duvar Macunu Ne Işe Yarar?

Yeşil hangi renkle uyum sağlar?

Yeşil rengi her alanda sıklıkla kullanılan ancak tonları arasında ciddi farklar olan bir renktir. Bu nedenle yapılacak olan kombinlerde renk uyumu (ton uyumu ) hayati önem taşır. Altın-kahverengi, turuncu, sarı, kahverengi, gri, krem, siyah ve kremsi beyaz renkleri ile yeşil rengini başarıyla kombinleyebilirsiniz.

Nefti yeşil hangi renkle uyumludur?

Nefti yeşil renk ile uyumlu renkler içinde bahar renkleri olarak bilinen canlı sarı, kırmızı, mavi, turkuaz, lila, nar çiçeği renkleri yer alır.

Zümrüt yeşili ile hangi renkler uyar?

Zümrüt Yeşile Uyan Renkler

  • Bordo.
  • Dore.
  • Kırmızı
  • Gümüş
  • Krem rengi.
  • Siyah.
  • Ekru.
  • Somon rengi.

Yeşil koltuğa ne renk halı gider?

Su yeşili koltuk takımları ile kemik rengi halı ve gri veya füme perde kullanımı oldukça şık ve etkileyici duracaktır.

Koltukta hangi renkler moda?

Bu senenin koltuk renklerine baktığımızda en dikkat çeken tonlar pudra, ekru ve bej rengi olarak karşımıza çıkmaktadır. Evlerinde ferah bir ortam yakalamak isteyenler açık renkleri tercih etmektedir. Yıllardır modası geçmeyen koltuk renkleri ise bordo, mürdüm ve kahve tonları olarak bilinmektedir.

Yeşil ve griye hangi renk uyar?

Doğru renklerle birlikte kullanıldığında aslında hiç de sıkıcı olmayan gri renk özel mekânlar yaratmaya oldukça elverişli. Gri ve tonlarını yeşil, turuncu, sarı gibi canlı renklerle kombinleyebilir ve şık odalara imza atabilirsiniz.

Taba rengi koltuk hangi renkle kombinlenir?

Krem, bej, beyaz gibi daha nötr renklerle tamamlanmayı tercih edilse de, taba rengi lacivert, siyah, sarı, pembe gibi aslında daha pek çok farklı renkle de bir arada kullanılabilir.

Sütlü kahve koltuk hangi renkle kombinlenir?

Sütlü kahveye hangi renk uyar; Sütlü kahve koltuklar ile; kahve tonları, kırık beyaz, bordo, mavi, yeşil, sarı, turuncu, mor gibi her renk uyum sağlayabilir. Ama tabii ki duvar boyası ya da halı veya perde seçiminizde bu kombini dengeli bir şekilde oluşturmanız gerekir.

You might be interested:  Beyaz Mobilyaya Ne Renk Duvar?

Koyu yeşil renge hangi renk yakışır?

Yeşil ile; kahve, altın, sarı, turuncu, siyah, beyaz ve krem renkleri uyumlu olur. Koyu yeşille uyumlu renkler; gümüş rengi, nüde renk, somon rengi, siyah, beyaz, pudra, gri ve sarıdır.

Mint yeşili ile hangi renkler uyar?

Mint yeşiliyle uyumlu renkler; siyah, pudra, beyaz, ekru, pembe, sarı, haki yeşili, mavi, lacivert, mor, kahve tonları, krem, mercan rengi, ten rengi ve gri gelmektedir.

Birbiriyle uyumlu renkler nelerdir?

Uyumlu Renkler Tablosu Mavi, beyaz, kahverengi, kırmızı ve siyah ile mükemmel uyum yakalar. Mavi, siyah, mor, lila, gri, açık mavi. Turuncu, koyu mor, koyu lila, pembe, zeytin, sarı, gri, siyah ve beyaz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *