Sık sorulan: Duvar Hangi Renk Olmalı?

Hangi renk boya evi aydınlık gösterir?

En doğru renkler hangileridir? Sentetik boya renkleri içerisinde beyazın tüm tonları; gri, sarı, pembe, mavi ve yeşilin tüm açık tonlarını kullanarak evinizi aydınlık göstermeniz çok kolay olacaktır. Yine dekoratif objeler ve mobilyalarla zıt bir ton yakalayarak eviniz ferah bir ambiyansa kavuşacaktır.

Duvar rengi seçimi nasıl yapılır?

Duvarlarınız İçin 7 Adımda Renk Seçimi

 1. Renk Paletleri ve Renk Gruplarının İncelenmesi.
 2. Öne Çıkarmak İstediğiniz Alanın Belirlenmesi.
 3. Duvar Dekorasyonunuzun ve En Son Trendlerin Göz Önünde Bulundurulması
 4. Seçtiğiniz Renklerin Farklı Işık Ortamlarında Kontrolü
 5. Seçtiğiniz Renk / Renkler İçin En Doğru Ürünün Tercihi.

Küçük evi hangi renge boyamalıyım?

Açık renkler ise ışığı yansıtabildikleri için odaların daha geniş ve ferah olduğu algısının oluşmasına yardımcı oluyor. Bir diğer deyişle “ Küçük veya karanlık evler hangi renge boyanmalı?” sorusunun yanıtı “açık renkler” oluyor.

Evi boyarken hangi renkleri tercih etmeliyiz?

Mavinin ve yeşilin açık tonları, beyaz, nötr ve doğal renkler size günün stresini unutturmakta yardımcı olur. Ayrıca bu renkleri tercih ettiğiniz taktirde oda daha geniş görünecektir. Eğer ortama biraz hareket katmak isterseniz koltuk veya minder seçimlerinizde kontrast yakalatacak canlı renkler tercih edebilirsiniz.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Bilgisayar Duvar Kağıdı Nasıl Yapılır?

Evin duvarları ne renk olmalı?

Eğer evde mobilyalarınız ve aksesuarlarınız çok canlı ve açık renkliyse duvarlarınızda çok aşırıya kaçmadan nötr ve mat renkleri tercih etmelisiniz. Bu yoğunluğu ve kasveti eve taşımamak için duvarlar kesinlikle mavi yada yeşilin güzel ve açık tonlarından olmalı. Veya salonun bir kısmını farklı renge boyayabilirsiniz.

Karanlık odalara hangi renk boya gider?

Karanlık odaların duvarlarında soğuk renklerden kaçınmak ve açık tonlarda, sıcak, soluk renk tonlarını dengeleyerek kullanmak gerekir. Beyaz, açık bej, gri gibi nötr renkler odanızdaki ışığın artmasına sağlayacak boyama önerileridir.

Tv arkası duvar rengi nasıl olmalı?

Tv Arkası Duvar Kağıdı Nasıl Olmalı?

 • Sade olmalıdır.
 • Göz yormayacak desenler tercih edilmelidir.
 • Renkli modeller kullanılacaksa desensiz şekilde tercih edilmelidir.
 • Küçük salonlarda gri – beyaz ve toprak renk tonları ilk tercih olmalıdır.
 • Büyük salonlarda siyah ve antrasit renkler kullanılabilir.

Kum beji ne renk oluyor?

Sade ve göze batmayan yorucu olmayan bir tondadır. En çok bilinen kumsal beji ve kum beji boya rengi ise; orta tonda bir bejdir. Her markada bejin tonu farklı olsa da; benzerlikler gösteriyor. Hatta, bazı markaların bejleri aynı denilebilecek kadar birbirine yakın olabiliyor.

Iç cephe boyası nasıl seçilir?

Boya seçiminde; silinme, parlaklık, matlık, renk, koku, kuruma süresi, metraj ve maliyet gibi özellikleri göz önünde bulundurmak önemli. Tüm bunların yanında seçtiğiniz boyanın, duvarlarınızın yüzeyine uygun olup olmadığına da dikkat etmeniz gerekiyor.

Küçük evler ne renk boyanmalı?

Küçük salonlar için en ideal renkler beyaz, krem, bej, açık gri, açık pembe ve mavi olsa da küçük çocuğu olanlar için çok ideal renkler olmayabilir. Bu durumda yine koltuk rengini açık tonlarda tutup koltuklarınızın üzerine, çocuklarınızla dost, rengarenk şallar ve örtülerle geçici olarak kapatmanız mümkün.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Duvar Alçısı Nasıl Çekilir?

Evi hangi boya ile boyanır?

Saten boya, yağlı boya ve akrilik boya genellikle iç cephe boyaları olarak biliniyor. Dış cephe boyaları ise; akrilik boya, silikonlu boya, elastik boya ve grenli boya olarak dekorasyonlarda yer alıyor.

Yatak odası duvarı hangi renk olmalı?

Saflık, masumiyet ve temizliği simgeler. Ferah bir yatak odası için beyaz renk idealdir. Yatak odasında, beyazla beraber göz yormayacak renklerde aksesuarlar ve mobilyaları öneriyoruz. Yatak odasında aksesuar seçiminizi de ahşap gibi doğal malzemelerden yaparsanız, odanız huzurlu ve ferah bir mabede dönüşecektir.

Insana huzur veren renkler nelerdir?

Stressiz bir yaşam için seçmeniz gereken en rahatlatıcı renkler ise açık tonlar olmalıdır.

 • Mavi. Gökyüzünün rengi olan mavi huzuru, sakinliği ve dinginliği simgeler.
 • Yeşil. Yeşil sakin ve sessiz bir renktir.
 • Pembe. Pembe, huzur ve barışı temsil eden başka bir renktir.
 • Beyaz.
 • Mor.
 • Gri.
 • Sarı
 • Kahverengi.

Oturma odasının rengi nasıl olmalı?

Oturma odalarında kahverengi ve bej gibi toprak tonları kullanılabilir. Ayrıca sarı, kırmızı, turuncu gibi daha canlı renklerden seçeceğiniz mobilya ve aksesuarlar, odaya pozitif bir hava katacak ve daha önemlisi dostlarınızla ya da ailenizle burada vakit geçirdiğiniz zamanlarda bir sohbet havası yaratacaktır.

Mutfak rengi nasıl olmalı?

Mutfaklar için her zaman açık tonlarda boyalar tercih edilmelidir. Özellikle dar alanlı mutfaklarda ekstra koyu renkler tercih etmek mutfağın tamamen karanlık ve küçük algılanmasına neden olmaktadır. Mutfak boya renkleri bu anlamda zemin özellikleri de dahil açık renkli olmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *