Sık sorulan: Duvar Tipi Davlumbaz Ne Demek?

Bacasız davlumbaz nedir?

Bacasız davlumbazlar sayesinde baca kanalı bulunmayan veya kullanılmadığı için zamanla kapatılmış apartman ve yapılarda davlumbaz kullanabilmenizi sağlamaktadır. Bacasız davlumbazlar ile dumanı ve kokuyu %99 oranında filtreleme mümkündür.

Ankastre davlumbaz ne işe yarar?

Mutfakta oluşan kirleticilerin, kokuların, atık ısının ve oluşan nemin atılması veya filtre edilmesi için toplamaya yarayan donatıya davlumbaz denir. Davlumbaz seçimi mutfak havalandırması ve iklimlendirmesi sisteminin kilometre taşlarından biridir.

Davlumbaz mi iyi yoksa aspiratör mu?

Aspiratör ve davlumbaz arasındaki fark yalnızca görüntü farklılığı ve modeline göre değişen hava çekiş gücüdür. Davlumbazlar, aspiratörlere göre daha güçlü motorlara sahip oldukları için hava çekiş gücü yüksektir. Aspiratör, dolap altına takılarak yerden tasarruf etmenizi sağlar.

Davlumbaz özellikleri nasıl olmalı?

Davlumbazların teknik özellikleri arasında belirtilen azami emiş gücü en hızlı ve gürültülü kademe için geçerli, en düşük hızda kapasite yarı yarıya azalıyor. Büyük mutfaklar için 800 m3/saat kapasiteli davlumbazlar tercih edilmeli. Ses seviyesi için ise 50 desibel altını seçin.

Karbon filtreli davlumbaz nedir?

Karbon Filtre Nedir?: Karbon Filtre baca çıkışı olmayan mutfaklarda aspiratör ve davlumbaz kullanımını sağlayan filtre sistemidir. Karbon filtreler yemeklerden çıkan kokuyu kendi içlerine emerek kokuyu hapseder ve bacasız aspiratör ve davlumbaz kullanımı imkanı sağlar.

You might be interested:  FAQ: Duvar Kağıdı Nasıl Değiştirilir?

Bacalı aspiratör mü bacasız mı?

Eğer çekilen havanın çıkabileceği bir baca alanı varsa bacalı, yoksa bacasız aspiratörleri tercih edebilirsiniz. Bacasız aspiratörlerde karbon filtreli ürünleri almanız büyük önem taşıyor; çünkü karbon filtreler, kötü kokuların hapsedilmesinde önemli görev üstleniyor.

Davlumbaz montajını kim yapar?

Davlumbaz her durumda sadece sorumlu elektrik dağıtım şirketinin uygun gördüğü elektrik teknisyeni bir montör tarafından bağlanabilir.

Ada tipi davlumbaz nerede kullanılır?

Açık bir mutfak tasarımı istiyorsanız ve mutfak bloğunuz bir duvarın yanında yer almıyorsa, bir ada tipi davlumbaz sizin için mükemmel havalandırma çözümüdür. Ada tipi davlumbazımız pişirme adası üzerinde tavana monte edilir veya modele bağlı olarak doğrudan tavana takılır.

Davlumbaz neden yapılır?

Genellikle AISI 304 kalite malzemeden yapılırlar. Fazla alevli çalışmalarının yapıldığı mutfaklarda ise AISI 316 kalite malzeme kullanılması tavsiye edilir. Ekonomik nedenlerle alüminyum malzemeden de davlumbaz yapılabilir.

Aspiratörün görevi nedir?

Aspiratör bulunduğu ortamdaki kullanılmış havanın temizlenmesi ve gaz ve sıvı halindeki akıcı maddeleri ve tozları çekip emilmesi amacıyla kullanılan elektrik cihazıdır. Aspiratörler çeşitli yerlerde kullanılmaktadır. Örneğin mutfakta yemek kokularının giderilmesi için.

Aspiratör ne işe yarar?

Elektrikli cihazlar arasında yer alan aspiratör gaz halinde bulunan akışkanları emmeye yarar. Ayrıca duman ve koku aspiratör sayesinde ortamdan uzaklaştırılır. Bir çeşit fan olan aspiratör havada bulunan duman, is, koku ve yabancı maddeleri emerek dışarı atmaya yarayacaktır.

Aspiratör alırken nelere dikkat edilmeli?

Aspiratör Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

 • Tercihen aspiratörün kolay bir kullanıma sahip olduğundan emin olunmalı
 • Sessiz çalışan mutfak aspiratörleri tercih edilmeli.
 • Montajı, takılıp sökülmesi, temizliği ve bakımı kolay ve pratik olmalı
 • Ayarlanabilir emiş gücüne sahip olmalı
 • Elektrik yalıtımı iyi yapılmış olmalı

Hangi marka davlumbaz iyi?

İşte yüksek emiş gücüne sahip en iyi davlumbaz önerileri.

 • Luxell Da6-835 Cam Davlumbaz. ARTILAR.
 • Beko ADP61420I Davlumbaz. ARTILAR.
 • 3. KUMTEL Da6-835 Davlumbaz. ARTILAR.
 • White Daisy Gusto Davlumbaz. ARTILAR.
 • Ferre D016 Cam Davlumbaz. ARTILAR.
 • Arçelik P 27 YI Davlumbaz.
 • 7. CVS DN 1154 Tufan Davlumbaz.
 • 8. Bosch DWA06E661 Davlumbaz.
You might be interested:  Okuyucular soruyor: Saten Duvar Nasıl Yapılır?

Davlumbaz kaç cm?

Buralarda aksi belirtilmiyorsa, gazlı ocak ile davlumbaz /aspiratör arası mesafe en az 65 cm, elektrikli ocak ile davlumbaz /aspiratör arasındaki mesafe ise en az 55 cm olmalıdır.

Davlumbaz hava debisi kaç olmalı?

* Davlumbazda tipine ve yüksekliğine göre hava debisi değişkendir. * Davlumbazın yerden yüksekliği 190 cm olmalıdır. *Kirli hava kaynağından yüksekliği 90 cm yi geçen davlumbazlar işe yaramaz. 3 tarafı duvara dayalı 1 m2 davlumbaz için 1000 m3/h hava debisi yeterlidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *