Sık sorulan: Gaz Beton Tuğla Nasıl Örülür?

Ytong nasıl örülür?

Ytong duvarlar, uygulama kolaylığı sağlayan Ytong Örgü Tutkalı ile örülür. Piyasada yapıştırıcı olarak bilinen Ytong Örgü Tutkalı, taraklı mala ile uygulanır.

Ytong hangi malzeme ile örülür?

Ytong ‘un ana hammaddeleri kum, kireç ve sudur.

Gaz beton harcı nasıl yapılır?

Gaz beton yapıştırıcı tercihen elektrikli karıştırıcı ile karıştırılır. (8-8,5 Lt. su, 25 Kg. torba) Harç hazırlarken; Plastik kaba önce su konulur. Sonra gaz beton yapıştırıcı eklenerek karıştırılır. 5 dakika beklenir ve tekrar karıştırılır. Hazırlanan harç yatay ve düşey yüzeylere tarakla uygulanır.

Ytong çimento ile yapışır mı?

Ytong duvar blokları fabrikada, düzgün ve milimetrik biçimde üretilir. Kolaylıkla kesilip, hızlı işlenebilir. Duvar uygulamasına başlamadan önce zemin düzgün ve terazisinde olmalıdır. Bunun için temizlenip süpürülen zemin üzerine takviyeli çimento harç ile bir tesviye tabakası uygulanır.

Ytong tuğla ısıya dayanıklı mı?

YTONG ile yapılan döşeme, duvar ve çatılar sağlamlık ve statik özellikleri ile kusursuzdur. Yanmaz YTONG ürünleri, DIN 4102’ye göre A1 sınıfı “yanmaz” yapı malzemeleri sınıfındadır. 1.000 ºC’ye kadar ateşe dayanıklı olan YTONG, yapılarda yangın emniyeti sağlar.

Gaz betonun ham maddesi nedir?

AKG Gazbeton duvar ve yapı malzemeleri üretiminde kullanılan hammaddeler; kuvarsit, çimento, kireç ve alçıtaşıdır. İnce toz kıvamında öğütülen bu malzemelere su ve gözenek oluşturucu alüminyum ilave edilerek elde edilen karışım kalıp arabalarına dökülür.

You might be interested:  Soru: Inşaata Ne Kadar Tuğla Gider?

Gaz beton nerelerde kullanılır?

Üstün özellikleri ile gazbeton, her tip konutta, sosyal ve turistik tesislerde, ticaret ve sanayi yapılarında sağladığı ekonomi, kalite, konfor ve hız nedeniyle güvenle kullanılır.

100 metre kareye ne kadar Ytong gider?

100 m2 / (0.25m x 0.60 m ) = 666 adet ytong (gaz beton) gerekir. %5 fire dikkate alınarak 100 m2 lik duvar için yaklaşık 700 adet ytong almanız yeterli olacaktır.

Gaz betonun icine ne konur?

Temiz bir kap içerisine önce 1 ölçek su koyulur, daha sonra 3 ölçek toz halinde tutkal ilave edilir. Oluşan karışım Gazbeton Karıştırma Ucu kullanılarak, içinde hava kabarcığı kalmayıncaya dek karıştırılır.

Gaz beton neyle yapıştırılır?

Ytong Örgü Tutkalı,Ytong Duvar Bloklarının örümü için özel olarak geliştirilmiş çimento esaslı derz malzemesidir. 10 kg ve 25 kg’lık kraft torbalarda sunulmaktadır. Derz yüzeyine özel tutkal malası ile 1-3 mm kalınlığında uygulanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *